21 kwietnia, 2024
Zestaw do tłumaczenia symultanicznego

Zestaw do tłumaczenia symultanicznego – cena

Tłumaczenia ustne można podzielić na dwa rodzaje: konsekutywne oraz symultaniczne. Tłumaczenia konsekutywne to sposób tłumaczenia treści, po kilku zdaniach lub większym fragmencie wypowiedzi. W tłumaczeniach symultanicznych sprawa wygląda nieco inaczej. Tłumaczenia ustne nazywane są także tłumaczenia konferencyjnymi. Bardzo często ten rodzaj tłumaczeń wykorzystywany jest właśnie podczas konferencji. Jednak swoje zastosowanie, tłumaczenia ustne, odnajdują w coraz większej ilości sytuacji. Trzeba wiedzieć, że profesjonalne tłumaczenia symultaniczne wymagają odpowiedniego sprzętu. Taki sprzęt gwarantuje prawidłowy przekład, ułatwia komunikację między tłumaczem a odbiorcami. Pozwala wykonywać tłumaczenia nawet dla wielu uczestników, w środowisku obarczonym hałasem i szumami komunikacyjnymi. Niezawodny sprzęt do tłumaczeń symultanicznych to dziś konieczność. Ile kosztuje zestaw do tłumaczenia symultanicznego? Na jego cenę ma wpływ kilka aspektów. Warto czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej o tłumaczeniach symultanicznych.

Czym jest tłumaczenie symultaniczne?

Dlaczego zestaw do tłumaczenia symultanicznego jest tak ważny w prawidłowym wykonaniu przekładu? Powodem jest zamiar uzyskania profesjonalnego tłumaczenia ustnego. Tłumaczenia symultaniczne wyglądają tak, że tłumacz przekłada treść równolegle do wypowiedzi mówcy. Tłumaczenie odbywa się niemal w tym samym czasie, w którym tłumacz usłyszy wypowiedź prelegenta. Takie tłumaczenie może odbywać się w dużej sali, przy udziale setek osób. Wtedy zestaw do tłumaczenia symultanicznego jest nieodzownym narzędziem w pracy tłumacza. Tłumaczenia symultaniczne wymagają dużego skupienia, ciągłego bycia na bieżąco z wypowiedzią prelegenta, doskonałej znajomości języka obcego oraz umiejętności szybkiego przetwarzania treści. Zaznaczyć trzeba, że tłumacz często znajduje się w kabinie, która jest oddalona od prelegenta i poza zasięgiem odbiorców. Kabiny symultaniczne pomagają w pracy, odgradzają tłumacza od hałasu z zewnątrz. Dobry zestaw do tłumaczenia symultanicznego pozwala tłumaczowi słyszeć wypowiedź i przekazywać ją dalej, w języku docelowym. Cena zestawu do tłumaczenia symultanicznego zależy od jakości sprzętu, jego ilości (im więcej odbiorców, tym większa ilość sprzętu jest potrzebna) oraz jego niezawodności. Tłumaczenia symultaniczne są wykorzystywane także w turystyce. Piloci wycieczek zagranicznych chętnie korzystają z możliwości jakie daje zestaw do tłumaczenia symultanicznego. Każdy profesjonalny tour guide wspiera swoją pracę takim zestawem.

Z czego składa się zestaw do tłumaczenia symultanicznego?

Zestaw do tłumaczenia symultanicznego ma za zadanie łączyć trzy grupy: prelegenta z tłumaczem, następnie tłumacza z odbiorcami. W skład zestawów wchodzi więc mikrofon dla mówcy, który transmituje wypowiedź wprost do ucha tłumacza. Tłumacz musi więc, posiadać słuchawki, które pozwolą mu usłyszeć wypowiedź. Następnie, tłumacz wypowiada tłumaczenie do mikrofonu. Z mikrofonu tłumacza, dźwięk przenoszony jest do odbiorników. Grupa docelowa wyposażona jest w głośniki. Mogą być to małe głośniki zawieszane na szyi lub trzymane w dłoni. Często stosuje się słuchawki douszne. Dobrej jakości zestaw do tłumaczenia symultanicznego pozwala na nieskazitelny dźwięk i brak przerw w nadawaniu. Każdy element zestawu jest ważny: mikrofony, transmitery, głośniki, słuchawki. Bezprzewodowe zestawy do tłumaczenia symultanicznego powinny być wyposażone w dużej pojemności akumulatory. Warto też zwrócić uwagę czy ładowanie sprzętu jest łatwe i szybkie. Wiele zestawów posiada specjalne kontenery – walizki, które ładują do kilkudziesięciu baterii jednocześnie.

Ile kosztuje zestaw do tłumaczenia symultanicznego?

Cena zestawu do tłumaczenia symultanicznego jest uwarunkowana przez kilka czynników. Dobra aparatura kosztuje więcej ze względu na wysoką jakość. Renoma marki również może decydować o koszcie zestawu do tłumaczenia symultanicznego. Gwarancja oraz serwis pogwarancyjny to duża zaleta, za którą klient musi zapłacić więcej. Trudno jest określić konkretną cenę za zestaw. Wahać się ona może od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy. Wiele też zależy od ilości sprzętu. Jeśli potrzebny jest jeden mikrofon, słuchawki dla tłumacza i kilka zestawów dla odbiorców, cena będzie niższa. Duże eventy czy obrady, w których bierze udział kilkadziesiąt osób, mogą spowodować, że cena zestawu do tłumaczenia symultanicznego wzrastać będzie w nieskończoność.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]